سؤال The Song : Scream ( آهنگ : جیغ )

27 آوریل 2012 15:51 #23719 توسط Nasim
فرزام جان این نکات به ویدئوی آهنگ مربوطه . زمانش که شد درباره رقص مایکل اونجا صحبت می کنیم .
بازم توجه شما :MJ2:
كاربر(ان) زير تشكر كردند: farzam

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

28 آوریل 2012 09:40 #23736 توسط Jasmine Jackson-mjforever
به نظر من هم وجود اسکریم برای اهنگ اول فکر خوبی بود چون مایکل زحمت زیادی براش کشیده بود و ویدیوی گرونی که براش ساخ و نواختن تمام سازهاش... جنت هم صزفا نقشی نداشت. وجودش توی ویدیو باعث میشد تا حرف مایکل و منظورش تاثیرگذار تر بشه و ویدیو از حالت یکنواخت دربیاد . یه جوری وجود جنت به ادم القا میکنه که حرف مایکل درسته و جنت حمایتش میکنه.
برای پرخرج بودن ویدیو هم به نظر من باید از نظر حرفه ای به قضیه نگاه کرد تا ظاهری. ساخت چنین ویدیویی به نظر راحت میاد اما نحوه ی فیلمبرداری. تدوینش برای ادم خیلی جذابه. نکته های زیادی وجود داره که متوجه بشیم چرا این ویدیو اینقدر پرخرج بوده. ساخت صحنه های سه بعدی هم کار مناسبی بود اما فکر نمیکنم اون زمان خیلی خوب از اب در میومد. پیشرفت زیادی دراین زمینه نبود. شاید هم اینا بهونه ای بوده تا مایکل خرج بیشتری کنه و اسم خودشو به عنوان دارنده ی یک رکورد دیگه دوباره مطرح کنه. 7 میلیون دلار برای 16 سال پیش پول خیلی زیادی بود!!!

mj for ever....

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, Nasim

28 آوریل 2012 18:35 #23751 توسط e r o s
البته دوست من تورم اینجاس که داره بیداد می‌کنه! 16 سال پیش در ایران بله، اون‌جا نه چندان!

This is BREAKING NEWS

29 آوریل 2012 08:38 #23764 توسط Jasmine Jackson-mjforever
دقیقا! اما چنین پولی برای یه کلیپ!؟

mj for ever....

05 می 2012 11:50 - 05 می 2012 11:53 #23990 توسط شايان
خب انگار بحث scream کمی سرد شد من به بررسی یکی از زیباترین قسمت های آهنگ می پردازم.

سولوی زیبایی با گیتار نواخته میشه پس از کروس دوم و در جایی که مایکل و جانت شروع به رقص می کنند....

این سولو ابتدا با دو ریف زیبا آغاز می شود و بعد از آن به سولو میرسد...

ریف اول در آغاز رقص اغاز می شود و سه بار تکرار می شود ریف دوم هم به زیبایی ریف اول را به سولو متصل می کند(میشه گفت یک جور پاساژ جالب یا حتی یک Bridge)

سولو آهنگ اگر دقت کرده باشید در قسمت هایی حالاتی ارتجاعی پیدا میکنه و صداش کشیده میشه و می لرزه...به زیبایی از تکنیک بند(Bend) در نواختن سولوی این آهنگ استفاده شده است.یکی از مهمترین دلایل زیبایی این سولو افکت انتخاب شده برای نواختن این آهنگ است.یک افکت clean که صدای تیز و بدون خش و خشونتی را ارائه میدهد.البته برای داشتن یک صدایی شبیه به آهنگ اصلی نیاز به افکت دیستروشن سنگین می باشد(افکتی که اکثرا برای ریتم ها و ریف های سنگین راک و متال استفاده می شود)

من براساس نت هایی که خانم Alicia Perkins با گوشش خودش از آهنگ در آورده و در اینترنت قرار داره به بررسی گام و ساخت سولو پرداختم البته خود ایشان هم بیان کردند که امکان داره نتی نوشتن صد در صد درست نباشه چون با گوش این نت ها رو در آورده و امکان داره کمی اشتباه باشه اما به شخصه این شبیه ترین نتی بود که تونستم پیدا کنم و براساس این نت ها این سولو در گام E minor (می مینور)ساخته شده است... :mj7: :mjj:

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: Ehsan, Jasmine Jackson-mjforever, Nasim

05 می 2012 11:56 - 05 می 2012 11:59 #23991 توسط شايان
در ساخت آهنگ scream از سازهایی نظیر کیبورد - گیتار الکتریک و بیس- درامز - الکتریک سینتی سایزر و بیس سینتی سایزر استفاده شده است.سینتی سایزر ها و کیبورد ها اکثر آهنگ را پر کرده اند و در ساخت آهنگ نقش بسیار مهمی داشته اند.از نقش گیتار ها هم نباید غافل شد که در ورس 3 و در چندین پاساژ و Bridge نقش بسیار مهمی دارند و حس و حال آهنگ را دگرگون می کنند و حس راک گونه آهنگ را به اوج خودش می رساند. :guitar2: :guitar2: :guitar2: :guitar2: :guitar2: :mj7: :mjj:

كاربر(ان) زير تشكر كردند: Jasmine Jackson-mjforever, Nasim

05 می 2012 14:37 #23995 توسط Nasim
ممنون شایان جان بخاطر اطلاعات خیلی خوبت . اتفاقا میخواستم این سوال رو مطرح کنم که این سولو رو چه کسی زده ؟
یعنی میشه خود مایکل زده باشه ؟!

05 می 2012 14:54 #23997 توسط Jasmine Jackson-mjforever
نواختن چنین قطعه ای برای مایکل که در این زمینه خیلی حرفه ای نبوده کار سختی به نظر میاد. فکر نمیکنم کار مایکل بوده باشه

mj for ever....

05 می 2012 15:03 - 05 می 2012 15:13 #24000 توسط شايان
نه یاسمن جان زیاد سخت نیست نواختن این قطعه!!!اگر دوست داری نتش رو بهت بدم!!!خودت هم میتونی راحت بعد از کمی تمرین بزنی.... :guitar2: :good: :clp2: :gift: :trbdy: حالا شاید مایکل گیتاریست حرفه ای نباشه اما گیتاریست خوبیه... :trbdy:
من جایی نخوندم که این سولو توسط نوازنده خاصی زده شده باشه...سولوش جوریه که میتونه توسط یک نوازنده معمولی هم زده بشه...سولوی زیباییه اما زدنش سخت نیست خود مایکل هم میتونه این سولو رو زده باشه.....

05 می 2012 15:10 #24001 توسط Nasim
اگر نوازنده خاصی داشته باید اسمش قید میشده . اسلش چند تا از سولوهای این آلبوم رو زده که قید شده ولی درباره این آهنگ اصلا اسمی نیومده !
من اصلا نمیتونم مایکل رو در حال زدن این نت با گیتار تصور کنم ! :daydreaming از خودش بی خود میشد میشکست گیتارو !!! :x

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.