سؤال The Song: Bad (آهنگ: بد)

03 نوامبر 2011 15:22 #14645 توسط e r o s
اطلاعاتی از منبع الهام شورت فیلم بد:

داستان وست سايد (WEST SIDE STORY)
سال تولید: 1961
آمريكا / موزيكال / عشقى‏
رنگى / 155 دقيقه‏
بازيگران عمده: ناتالى وود، ريچارد بيمر، راس تامبلين، ريتا موره‏نو، جرج چاكيريس، سايمن اوكلند و ند گلس.
كارگردان: رابرت وايز.
خلاصه داستان: نيويورك، دهه‏ى 1950، وست سايد منهتن. در حالى كه ميان جوانان دو گروه » كوسه‏ها « و » جت‏ها « خصومت حاكم است، » ماريا « ( وود ) خواهر سردسته‏ى » كوسه‏ها « و » تونى « ( بيمر ) دوست نزديك سردسته‏ى » جت‏ها « دل‏باخته‏ى يك‏ديگر مى‏شوند.
شرح فيلم: اين روميو و جوليت به روز شده‏ى وايز، نقطه‏ى عطفى در ژانر موزيكال ايجاد كرد: تلفيقى استادانه از تراژدى و موزيكال با حفظ توازن در استفاده از شاخص‏هاى هر دو نوع. طراحى رقص جروم رابينز بى‏نظير و موسيقى المر برنستاين و استيون ساندهايم فراموش‏ناشدنى است.

rasekhoon.net

This is BREAKING NEWS

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: Hamid, شايان, farzam, Nasim, Nikolay

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

04 نوامبر 2011 22:20 #14797 توسط Nasim
چه جالب نمیدونستم این آهنگ ربطی به داستان وست ساید داره ! موزیکال تراژیکیه !
علی جان فکر کنم ابتدای آهنگ رو خیلی فکر کردم که چی بنویسم ! یکم شوکه شده بودم ! فکر نمیکردم مایکل حرف بی ادبی هم بلد باشه !:D
ولی فکر میکنم منظور رو رسونده . سعی کردم لحن ترجمه هم مثل لحن ترانه باشه !
اما Throwing Stones ... رو مطمئن نبودم واقعا هم ! من کم کردن فاصله ترجمه کردم و اصلا چیز دیگری توی ذهنم بود ! کم کردن فاصله برای پنهان کردن اسلحه ای که توی دسته ! زیادی جنایی شد !
اگر ایراد دیگری هم دارد درستش کن که معنیش کامل بشه !:mj7:
كاربر(ان) زير تشكر كردند: farzam

05 نوامبر 2011 18:41 #14859 توسط Nasim
در تاریخ 19 سپتامبر 1987 آهنگ " بد " با رتبه 40 وارد جدول امریکا شد . و در تاریخ 24 اکتبر 1987 به رتبه نخست رسید و به مدت چهارده هفته در جدول باقی ماند .

"بد" در 26 سپتامبر 1987 وارد مکان پنجم جدول بریتانیا شد و در سوم اکتبر 1987 به مکان سوم رسید و به مدت 11 هفته در جدول باقی ماند .
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, farzam, e r o s, Mohsen.srn

13 نوامبر 2011 10:19 #15304 توسط Nasim
من قبلا جایی فکر میکنم خوندم که مایکل اهنگ بد رو با چه لهجه ای میخونه اما الان دیگه یادم نیست . کسی میدونه ؟

13 نوامبر 2011 11:38 #15306 توسط NicoleL2
از این تاپیک میشه اطلاعات خیلی خوبی به دست آورد،از همگی ممنون
میگم بچه ها میشه یه کم هم راجب داستان موزیک ویدیوی بد صحبت کنیم؟

فردای من و تو باز هم تاریک است
سالی که نکوست از بهارش پیداست...

13 نوامبر 2011 12:07 #15308 توسط Nasim
عزیزم بعد از اتمام بحث درباره موسیقی و ترانه آهنگ به ویدئو هم میرسیم . خوشحال میشیم شما هم توی بحث شرکت کنی !:mj7:

13 نوامبر 2011 12:17 #15309 توسط NicoleL2
آهان!
راستش نسیم جان من خیلی علاقه دارم که تو این بحثا شرکت کنم،اما واقعا وقت ندارم....اونقدر درس ریخته رو سرم که خدا میدونه،یا صبح زود قبل از اینکه برم مدرسه میام سایت یا ظهرها که از مدرسه برمیگردم سریع بعد از ناهار میام،واسه همین فقط فرصت میشه اخبار سایت و مطالب فروم رو بخونم،واسه همینه که کم پست میدم،نمیدونید خودم چه قدر از این موضوع ناراحتم....:( :( :(

فردای من و تو باز هم تاریک است
سالی که نکوست از بهارش پیداست...

13 نوامبر 2011 17:40 #15324 توسط Nasim
ناراحتی نداره عزیزم. ما دربارش بحث میکنیم شما هم هر وقت که وقت داشتی بیا و استفاده کن.من به همینم خیلی خوشحالم که بچه ها از مطالب استفاده کنن و لذت ببرن . دقیقا میدونم چه شرایطی داری واسه مدرسه.خودمم بدتر بودم .خودتو ناراحت نکن ...:MJ2:
كاربر(ان) زير تشكر كردند: NicoleL2

21 نوامبر 2011 13:39 #15646 توسط شايان
امیدوارم با این ارسالم نظم و روند تاپیک رو بهم نزنم.....اما یکی از نکاتی که همیشه در مورد آهنگ بد آزارم میده اجرای زنده این آهنگه!!!
همیشه حسرت دیدن اجرای زنده این آهنگ رو داشتم...چند اجرای زنده ای هم که در تور بد داشت اصلا جالب و مثل اجراهای smooth criminal به رقص های هماهنگ و زیبا نبود...خیلی بی صبرانه منتظر این بودم که این آهنگ دوست داشتنی که خیلی از کسانی که طرفدار مایکل نبودن این آهنگ رو دوست داشتن رو در تور آخر مایکل ببینم که متاسفانه اونم هم که نشد!!!:(( :(( :(( :(( :mj7: :mjj:

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن
كاربر(ان) زير تشكر كردند: Jasmine Jackson-mjforever, NicoleL2

28 نوامبر 2011 08:32 - 28 نوامبر 2011 08:33 #15963 توسط Nasim
بین تمامی آلبوم های مایکل تنها در این آلبوم آهنگ شماره یک همنام آلبوم است .
داستان آهنگ : داستان آهنگ صرف نظر از داستان ویدئو به نوعی "دعوا یا برخورد لفظی " یا "رجزخوانی" می ماند .در یک طبقه بندی می توان گفت ، ابتدا تحقیر طرف مقابل ، سپس به رجزخوانی و پس از آن به نصیحت (پیشنهاد) می پردازد.
قسمت ترجیع تکرار شونده نیز به نوعی رجزخوانی و نشان دادن خود می ماند.در کل اما در استفاده از لحن قاطع و خشونت لفظی نیت خوبی وجود دارد و دوستانه به نظر می رسد و به نوعی دلسوزی از روی محبت و اهمیت شباهت دارد . به خصوص در بند پایانی این نیست و هدف اصلی تمام آهنگ نمایان می شود .

Your butt is mine
Gonna take you right
Just show your face
In broad daylight
1- شجاعت داشته باش - افرادی را که مخاطب قرار می دهد در آهنگ فاقد شجاعت می داند ! در بیانی بازتر افرادی که اینگونه در خیابان ها به اعمال جنایت کارانه دست می زنند نه تنها شجاعت ندارند بلکه می توان حتی از لفظ ترسو برای آنها استفاده کرد .
I'm Telling You
On How I Feel
Gonna Hurt Your Mind
Don't Shoot To Kill
2- حرفهای من آزارت میده ! - گوش شنوایی برای حرفهای راست وجود نداره ! با این حال بهتره این آزار رو تحمل کنی تا حرفم رو بشنوی ! برای کشتن شلیک نکن ! هر چقدر از این تاریخ (2001) عقبتر برویم آمار افرادی که در درگیری های خیابانی و بدون هیچ دلیلی کشته می شوند به مراتب بیشتر می شود ، اما دانستن این حقیقت که هنوز در قرن بیست و یکم این اتفاق می افتد آزاردهنده است .
I'm Giving You
On Count Of Three
To Show Your Stuff
Or Let It Be . . .
3- تا سه شمردن شبیه لفظی ست دقیقا که توی دعوا استفاده میشه ! تا 3 میشمارم تا خودت رو نشون بدی و بگی چی هستی ...
I'm Telling You
Just Watch Your Mouth
I Know Your Theme
What You're About

4- بهت میگم مراقب حرف زدنت باش (روشنه ! ) و بدون که من تو رو خوب میشناسم و میدونم چکاره هستی و از کجا میای ! کلمه ئ Theme رو میشه به عنوان ریشه در نظر گرفت ! ریشه ات رو میشناسم . مثل بن مایه ! یعنی پس زمینه ات رو میدونم حالا تو هر چیزی ! این رو میگه که یعنی لازم نیست برای من تظاهر چیزی رو کنی چون خوب میشناسمت !
Well They Say The Sky's
The Limit
And To Me That's Really True
But My Friend You Have
Seen Nothing
Just Wait 'Til I Get Through . . .
5- این قسمت هم نوعی رجزخوانیه و هم نشان دادن خود ! مایکل داره مستقیما درباره خودش حرف میزنه و وعده میده ...
The Word Is Out
You're Doin' Wrong
Gonna Lock You Up
Before Too Long,
6- توجیهات و حرفهات بی منطق و بی ارزشه ! پس پیش از اون که خیلی دیر بشه این روند رو توی خودت متوقف کن !
Your Lyin' Eyes
Gonna Take You Right
So Listen Up
Don't Make A Fight,
7- چشمهات دارن دروغ میگن و دروغ بودن حرفهات رو هم ثابت می کنن !به دقت گوش کن ! اصل حرفی که بهت میزنم اینه : دعوا درست نکن !
Your Talk Is Cheap
You're Not A Man
You're Throwin' Stones
To Hide Your Hands

8- با این کارها بزدلی خودت رو نشون میدی (همانند بند اول ) ! کاری که انجام میدی مرد بودن نیست !

We Can Change The World
Tomorrow
This Could Be A Better Place
If You Don't Like What I'm
Sayin'
Then Won't You Slap My
Face . . .
9- این قسمت نمایانگر هدف کلی آهنگه که از هدف جزئی اون (درگیری های خیابانی) جدا میشه و یک جامعه (جهان) آرمانی رو به تصویر میکشه ! و مایکل دقیقا منظورش اینه که این هدف از جزء به کل میرسه . اگر هر کسی سهم خودش رو توی این تغییر ادا کنه اون زمانه که امکان پذیر میشه .

به جز آلبوم Off The Wall مایکل در همه ئ آلبوم های دیگرش یک "بد" دارد !
در Thriller :
So Beat it !
But you wanna be BAD …
در Bad :
I'm Big , I'm BAD...
در Dangerous:
The girl was persuasive , the girl I can not trust , the girl was BAD … the girl was dangerous …
در HIStory:
Too BAD …too BAD about it …
Why don't you scream & shout it ?
در Blood on the dance floor :
Today he wants it twice as bad
در Invincible:
It doesn't have to be that bad

در Michael :
(Too bad)
Hollywood it's got you jumping like you should

BAD در هر کدام مفهوم خاصی دارد در زیر همان معنی "بد" ! میان تمام این آهنگ ها Beat it نزدیک ترین مفهوم را به BAD دارد .دنبال کردن یک مفهوم خاص یا یک کلمه ئ خاص توی ترانه های مایکل به فراوانی به چشم می خورد .
اما آهنگ "بد" تنها موردیه که توی اون از کلمه ئ "بد" به معنای واقعی خودش استفاده نشده و در واقع مفهومی برعکس دارد . انگار این کلمه به این شکل تفسیر شده : تو "بد" نیستی حتی اگر فکر می کنی هستی ! چون کارهایی که انجام میدی بیشتر از روی ضعف و ترسه تا بد بودن ! با اینحال استفاده از کلمه ئ عام "بد" برای یک مفهوم خاص و عکس خلاقیت بزرگی بود و باعث شد این کلمه و این عبارت ( Who'z BAD? ) به یک عبارت خاص میان هواداران تبدیل شود . یکی دیگر از امضاهایی که مایکل از خود به جا گذاشت ...
اما به مفهوم خاص آهنگ شاید این تنها مشابه موجود باشد اما در معنای عام این آهنگ هم در کنار آهنگ هایی چون Heal the World ,HIStory,Jam و... جای می گیرد . البته می تواند یک نزدیکی مفهومی هم با Wanna Be Startin' Some Thing داشته باشد .
در خود آلبوم بد مشابه مضمونی آهنگ میتواند Another Part of Me و Man In The Mirror باشد .
[/color][/size]

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, Ehsan, e r o s, FeanoR, mohammad, NicoleL2

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.