سؤال The Song: Don't Stop 'til You Get Enough (آهنگ: تا حد کافی نگرفتی، دست بر ندار)

06 سپتامبر 2011 09:01 - 06 سپتامبر 2011 09:06 #9776 توسط Ehsan
همیشه اهنگای اول البوم هایه مایکل طوفانی بوده.چون off the wall شروع راه مایک بود بهترین اهنگ هم برای شروع همین Don't Stop 'til You Get Enough بود.من اعتقاد دارم اراده ی مایک از حد هر انسانی بالاتر بود.همونطوری که تو این موزیک گفت تا جایی که میتونم حقم رو میگیرم و در دنیایه هنر تا اونجایی پیشرفت کرد که همه به جز خودش اشباع شدن.:MJ3:

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

06 سپتامبر 2011 22:48 #9787 توسط e r o s
نسیم جان واقعا ازت ممنونم. اینا دیدگاه هایی هست که همه باید بیانو بیان کنن.

منم از شنیدن این صدا در تور هیستوری شگفت زده شدم!

این ترانه ی محبوب من از این آلبوم بلافاصله بعد از SOOML و همزمان با WDAN هست.
غالب های یخِ پس زمینه و تمام عوامل از قبیل رنگو نور، کنتراست شیرینی توی ویدئو بوجود آوردن که مستقیم از مسیر احساس آهنگ می گذره و رنگ و بوی چیزی هست که مایکل سعی داره در ترانه بگه.

This is BREAKING NEWS

كاربر(ان) زير تشكر كردند: Nasim

08 سپتامبر 2011 08:05 #9844 توسط Nasim
که بی هیچ جای سوال، سبب رخ دادنش می شود
دشمنِ غمگین خوار است

ممنون علی جان
فکر میکنم این دو بند از شعر ترجمه ئ علی درست تر ترجمه ئ منه !:MJ3:

08 سپتامبر 2011 08:07 - 08 سپتامبر 2011 08:25 #9845 توسط Nasim

دوستان پیشنهاد میدم اگر نظری درباره این آهنگ ندارید میتونید بهترین "بند" ترانه رو از نظر خودتون انتخاب کنید . فکر میکنم میتونه بحثو جلوتر ببره ...:mj12:
كاربر(ان) زير تشكر كردند: e r o s

10 سپتامبر 2011 07:14 - 10 سپتامبر 2011 13:32 #9936 توسط e r o s
فکر می کردم موسیقی مایکل بیشتر از هر چیز دیگش مورد توجه هست که خوشبختانه این بخش ایجاد شد و من به یک جواب رسیدم.
نه موسیقی مایکل مورد توجه اکثریت (ما) هست نه رقصش! شاید ما فقط دنبال سرگرمی و سرگرم شدنیم.

ممنون نسیم جان برای پیشنهادت.
من واقعا عاشق بند اول این ترانه هستم:

Lovely Is The Feeling Now
Fever, Temperatures Rising Now
Power, Ah Power, Is The Force, The Vow
That Makes It Happen, It Asks No Questions Why

بعد از صحبت مایکل برای جستجوی یک تهیه کننده و داوطلب شدن کوئینسی برای تهیه ی این آلبوم، بعد از شنیدن صدها دمو، هر دو تصمیم به ضبط 3تا گرفتن: Get on the Floor, Working Day and Night و Don't Stop 'til You Get Enough.
این آهنگ در استودیو لس آنجلس ضبط شد. به گفته ی مایکل، از زمانی که ملودی به سراغش اومد، دیگه نتونست ازش خلاص بشه! مدام، داخل خانه ی انسینو در حال زمزمه یا خوندنش بود. چون خودش نمی تونست، از رندی خواست تا ملودی رو در استودیو خانگی روی پیانو اجرا کنه.
وقتی کاترین آهنگو شنید، بخاطر عقاید و فرقه ای که در اون بود، از متنش شوکه شد و احساس کرد می تونه به حالات 3 x تعبیر بشه! مایکل بهش اطمینان داد که این آهنگ مربوط به 3 x نیست اما می تونه به هرچیزی که مردم می خوان تعبیر شه.
ترانه ضبط شد و به محض شنیدن کوئینسی، این آهنگ در Off the Wall قرار گرفت.

(از ویکی پدیا انگلیسی)

This is BREAKING NEWS

كاربر(ان) زير تشكر كردند: Hamid, شايان, Ehsan, Nasim

12 سپتامبر 2011 03:55 #9977 توسط Nasim

فکر می کردم موسیقی مایکل بیشتر از هر چیز دیگش مورد توجه هست که خوشبختانه این بخش ایجاد شد و من به یک جواب رسیدم.
نه موسیقی مایکل مورد توجه اکثریت (ما) هست نه رقصش! شاید ما فقط دنبال سرگرمی و سرگرم شدنیم.

باهات کاملا موافقم علی جان !

چه داستان جالبیه درست شدن این آهنگ ! اگر کاترین با این آهنگ مشکل داشته بعدها که مایکل آهنگهای دیگر خونده چکار کرده ؟!
قسمت مورد علاقه من
I Won't Be Complanin'
و

I'm Melting (I'm Melting)

Like Hot Candle Wax Sensation (Ah Sensation)

Lovely Where We're At
و همه جاهایی که مایکل با اون صدا آهنگ رو میخونه !

12 سپتامبر 2011 05:41 #9985 توسط Jasmine Jackson-mjforever
اون تکه ی اولش که مایک صحبتی میکنه و از احساسش میگه و یک دفعه! فوران میکنه رو هم دوست دارم
یا نوع صدای مایکل تو این اهنگ. یا ریتم خود اهنگ که میشه کلاب و دیسکو...
تلفیق همه ی اینا خیلی جالبه

mj for ever....

12 سپتامبر 2011 06:44 #9989 توسط farzam
ممنون از ترجمه ها....واقعا قشنگ ِ اين اهنگ....ولي حالا كه معنيشو خوندم دوس داشتم مايكل اينو ملايمتر بخونه...از لحاظ ريتم.

She works so hard, just to make her way
For a man who just don’t appreciate

12 سپتامبر 2011 09:37 #9995 توسط FeanoR
نباید انتظار بی جا داشت چون این آهنگی هست که شاید نصف بچه های اینجا حتی بیشتر از دو بار هم گوش ندادنش و فکر نمیکنم زیاد طرفدار داشته باشه و بحث روی این آهنگ یکم تخصصی هستش به خاطر خود آهنگ نمیدونم درک میکنین یا نه ولی وقتی به آهنگ های بالاتر برسه توجه بیشتر میشه و یک چیز دیگه بچه ها یک عادتی کردن اونم اینه که تو قضیه ای که تخصص ندارن پست نمیدن البته حق هم دارن چون میترسن که مورد حمله قرار بگیرن و خیلی ها از این تندی میترسن البته این نظر اونها هستش و منم منتقل کردم و برای یک کار باید همه چیز رو در نظر گرفت یکم قضاوت های زود و تند خودمون رو بزاریم کنار تا بچه ها دوباره اعتماد به نفس خودشون رو پیدا کنن و البته هنوز هم اول راه هست موسیقی مایکل بزارین یکم جلوتر بره و چند تا آهنگ دیگه مورد بحث و بررسی قرار بگیره تا توجه جلب کنه درسته
كاربر(ان) زير تشكر كردند: Ehsan, e r o s

13 سپتامبر 2011 17:20 - 14 سپتامبر 2011 15:28 #10054 توسط شايان
از تمامي دوستاني كه اين مطالب مفيد رو نوشتن كمال تشكر رو دارم خيلي مفيد و آموزنده بود....چند تا سوال از حميد دارم البته بعيد ميدونم بشه پيداش كرد پس بيخيالشون ميشم.....

در مورد نوازندگي گيتار باس اين آهنگ بايد بگم تاسفانه من اين كار رو با گيتارم نزدم و نت هاشو هم گم كردم!!!!اما به طور كلي ميتونم توضيحات كه بعضي دوستان دادم رو كامل كنم....

در ابتدا بايد بگم كه باس اين آهنگ گرايش به كارهاي jazz و funk داره اون هم مطمئنا به دليل گرايش كوئئينسي جونز به كارهاي jazz بوده...بايد در ادامه بگم كلا در سبك هاي موسيقي نوازندگي گيتار باس در سبك هاي jazz-blues-funk فوق العاده در سطح بالاتر و قويتري از موسيقي هاي راك و متال هستن...تمامي نوازندگي هاي گيتار باس آلبوم off teh wall در سبك هاي jazz و funk هستن و بهترين و پركاتربردترين و حتي قويترين نوازندگي گيتار باس در ميان آلبوم هاي مايكل مربوط به اين آلبوم هست....در آهنگ هاي بعدي اين آلبوم كه ببرسيشون ژرداختيم باز هم بيشتر به اين موضوع اشاره ميكنم.....

نوازندگي گيتار باس اين كار با پنچه هستند و شاهد صداهاي نواخته شده با پيك نيستيم...سبك اين كار disco/pop/funk هستش و همچنين اين آهنگ با تمپو 112 ضربه در هر دقيقه ساخته شده است...صداي گيتار باس در intro اين آهنگ در پس زمينه صداي مايكل شنيده ميشه كه با پنجع نواخته ميشه و پس ورود به verse اول نوازندگي گيتار باس با پنجه انجام ميشه و همين روند و تركيب نوازندگي پنجه تا پايان آةنگ ادامه پيدا ميكنه....بارزترين صداهاي گيتار باس رو ميتوان در لحظاتي از آهنگ نام برد كه مايكل در ميان خوندن هاش به خصوص در verse ها چند لحظه مكس ميكنه....

متاسفنه نت هاي گيتار باس اين آهنگ رو گم كردم و نميتونم به بررسي تخصصي بيشتري بپردازم اميدوارم در اين حد مفيد بوده باشه...:mj7: :mjj:

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن
كاربر(ان) زير تشكر كردند: Hamid, e r o s, FeanoR

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.