سؤال The Song: Don't Stop 'til You Get Enough (آهنگ: تا حد کافی نگرفتی، دست بر ندار)

04 جولای 2012 00:25 - 04 جولای 2012 00:31 #25774 توسط شايان

hbmj2 نوشته: هجای اول این کلمه ها با نت "ر دیز" شروع می شن و هجای دوم کلمات نت " لا " پایین هستند . فاصله بین این دو نت هم از تریتون تشکیل شده .
:mjj:

حمید یک سوالی در مورد استفاده از تریتون که بهش اشاره داشتی دارم.مایکل به صورت یک آکورد از تریتون استفاده کرده دراین آهنگ یا یک ملودی متوالی؟البته توضیحاتی که علی هم بهش اشاره کرد رو هم خوندم اما صدایی که ملودی ها و آکوردهای تریتون ایجاد می کنه در نوازندگی برای مخاطب واضح هستند اما در این آهنگ من این موضوع رو در نوازندگی ها احساس نکردم و همون طور که گفتی در کلمات و خواندن ها استفاده شده...میشه یک مثال از استفاده تریتون در آهنگ رو مثال بزنی مثلا اشاره کنی کدوم مصرع؟ :mj7: :mjj:

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

04 جولای 2012 18:10 - 04 جولای 2012 18:15 #25792 توسط Hamid
شایان جان دقیقا اشاره کردم که. خودت نقل قول کردی،
در همه اون کلمات که اشاره کرده بودم این اتفاق میوفته دیگه (تو متن اولم جمله بالاتر نقل قولی که کردی نوشته بودم) مثلا مایکل می خونه :
Fever ...
شروعش از نت "ر دیز" و پایانش نت "لا" میشه، و این وسط هم تریتون.
اگر خوب به صدای مایکل گوش کنی متوجه می شی که فقط یک ترک خونده نشده، یعنی در چند فاصله همزمان داره اون کلمات رو می خونه با نت های مختلف.
البته شاید برای گوش های عادی قابل شناسایی نباشه اما شما بدون شک متوجه خواهی شد دقت کنی.

یه نکته رو هم بگم بچه ها بدونن تا یهو مایوس نشن!
اینکه نت از "ر دیز" یا مثلا "لا" شروع می شه رو من هم خودم تشخیص نمی تونم بدما، نت ها رو می شه با نت سنج بدست اورد، پس فکر نکنید خیلی چیز عجیبیه.
اما تریتون رو می شه تشخیص داد، شاید نشه دقیقا نت هاشو فهمید، (که برای تنظیم کننده ای که پای کیبورده ممکنه) اما می شه متوجه این شد که از فواصل استفاده شده.

حالا اینجا یک مثال از تریتون رو برات لینک کردم که کامل متوجه بشی چجوریه. دقت کن اول سه تا نت روی همه و بعدش برای درک بهتر نت ها جدا جدا زده می شن تا ببینی اون 3 تا چطور تشکیل اون اولی رو دادن.

eMJey.org/download/forum/tracklist/Tritone_on_C.mid

Keep The Faith

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان

04 جولای 2012 21:15 #25799 توسط شايان
ممنون بابت توضیحاتی که دادی جمید جان و تشکر می کنم بخصوص بابت این لینکی که زحمت کشیدی و آپلود کردی....یک نکاتخوبی دستم اومد اما باید به مرور زمان این موضوع رو بهتر یاد بگیرم تا اصل موضوع رو متوجه بشم....

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن
كاربر(ان) زير تشكر كردند: Hamid

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.