سؤال The Song: Wanna Be Startin' Somethin' (آهنگ: می‌خواهی چیزی را شروع کرده باشی)

13 سپتامبر 2011 23:34 - 08 اکتبر 2011 22:20 #10075 توسط e r o s

با وجود هیچ ویدئو کلیپ برای پروموت، اهمیت این آهنگ تا جایی در کارنامه ی مایکل پر رنگ شد که در آخرین تور اون هم -که قرار هم بود آخرین تور باشه- در آغاز کنسرت قرار گفت. فکر می کنم همه، لباس های اصلی تورها رو با این آهنگ بخاطر داشته باشیم.
این آهنگ در تور "ویکتوری" و هر دو ست تور "بد"، آهنگ جنجالیه شروع کنسرت ها، در تور "دنجورس" بلافاصله بعد از "Jam " و در تور "هیستوری" اولین آهنگ کامل بعد از "Scream" هست.
Wanna Be Startin’ Somethin’”" (می خواهی چیزی را شروع کرده باشی) همچنین شروع موفق ترین آلبوم مایکل جکسون، ایالات متحده و همین طور، تمام دنیاست! که در 8 می 1983 هم بصورت تک آهنگ منتشر شد.

این آهنگ توسط مایکل جکسون نوشته، ساخته و با همکاری خودش، تهیه شد. در حقیقت، ابتدا مایکل این آهنگو برای خواهرش، لاتویا، نوشت و در مورد روابط بدش با خواهر شوهرهاش بود؛ اما سرانجام خودش ضبطو تموم کرد - هرچند گاهی لاتویا این آهنگو در کنسرتاش اجرا می کنه.
آهنگ ابتدا در سال 1978 ضبط، و آماده ی قرار گرفتن در آلبوم "Off the Wall" شد اما در نهایت، پاییز 1982 در لس آنجلس ضبط مجدد شد.

این آهنگ از چهار آهنگ برترِ ششمین آلبوم استودیویی مایکل جکسون هست که با کردیت منتقدان زیادی مواجه شد. تک آهنگ با لیبل اپیک رکوردز منتشر و برخلاف سایر تک آهنگ های “Thriller”، بدون ویدئو کلیپ برای پروموت، عرضه شد.

ترانه ی اثر مربوط به شایعه های بی اساسی هست که فقط برای ایجاد یک بحث توسط عده ای ناشناس پخش می شه.

سال عرضه تک آهنگ: 8 می 1983
سال ضبط: 1982
سبک: فانک، پست دیسکو، دنس-پاپ، آر اند بی
مدت زمان: 6:02 ورژن آلبوم – 4:17 ورژن سینگل – 6:30 ورژن 12"
لیبل: اپیک رکوردز
ترانه: مایکل جکسون (مانو دیبانگو)
تهیه کننده: کوئینسی جونز، مایکل جکسون

WBSS شبیه به کارهای دیسکوی آلبوم Off the Wall هست. رتبه 5 در جدول بیلبورد 100، رتبه ی 1 در آثار سیاه پوستان و رتبه ی هشتم در انگلستان از اعتبارات این آهنگ به شمار می ره.
اهمیت این آهنگ فکر می کنم تا حدی باشه که مثل آهنگ قبل نشه! منتظر حمید هم برای نکته های جالب و این بار، فوق العاده زیادِ آهنگ هستیم. دوست دارم دیدگاه ها رو در مورد نسخه 2008 هم ببینیم.

(اطلاعات اضافی: ویکی پدیا انگلیسی)

This is BREAKING NEWS

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, Ehsan, mohammad, شاپرک

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

14 سپتامبر 2011 00:24 #10079 توسط mohammad
از اطلاعات و عکس ممنونم . ممنون .:x
خود من عاشق این اهنگم . چون هم ریتم قشنگی داره و هم رقصش قشنگه . به نظر من مایکل این اهنگو توی هر تور متفاوت انجام داد و واقعا عالی بودن . همینطور به نظر من بهترین انتخاب مابکل برای این اهنگ در شروع تور بد بود . چون واقعا عالی میشه . این که هیچ صدای نمیاد و به صورت ناگهانی مایکل با یک حرکت بدنی و شروع موسیقی که واقعا عالیه و همینطور در تور دنجرس و هیستوری . که هر کدوم خاصن و اون حس هیجان رو به تماشاچی و من منتقل میکنه و هم نطم و ترتیب اهنگ های اجرا بهم نمیخوره و هم یک هیجان خاصی ایجاد میکنه .البته من نمیدونم چرا این اهنگ موزیک ویدئو نداره . ولی به نظرم نسخه 2008 که وزیک ویدئو داره واقعا عالیه .
چون با میکس زیبایی از تور های مایکل و موزیک ویدئو هاش همراهه و همینطور خواننده همراه مایکل در این اهنگ که اسمش رو هم یادم نیست , تصویرش پخش میشه که داره اهنگو میخونه . که واقعا جالبه .:D
همیطور رقص هایی که انتخاب شدن با ریتم اهنگ یکسان و هماهنگن . مخصوصا اول اهنگ .
واقع عالیه .
كاربر(ان) زير تشكر كردند: e r o s

14 سپتامبر 2011 16:20 #10153 توسط شايان
فقط يك سوال به نسخه 2008 هم در اين تاپيك بپردازيم؟

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن

14 سپتامبر 2011 18:31 - 14 سپتامبر 2011 18:48 #10161 توسط e r o s
بله شایان جان اما اول باشه آهنگ اصلی. منم فایل ها در مورد 2008 رو گذاشتم واسه بعد.

نقاط قوت و ضعف، دیدتون به ترانه یا نظرتون در مورد استفاده از قطعه ی مانو دیبانگو که جریاناتی هم در پی داشت، واضح ترین چیزهایی هست که می شه خیلی سریع بهشون پرداخت.
فکر می کنین اهمیت این آهنگ برای کنسرت ها از کجا اومده؟ تنها مسئله ی جفت و جوریه وحشتناک آهنگ برای شروع کنسرت ها بوده؟ اگه اینطوره واقعا در کارنامه ی مایکل چیزی مثل این پیدا نمی شه؟
فعلا صحبتم در مورد TII هست. فقط برای مثال، Jam بنظرتون برای شروع مناسب تر بود یا WBSS؟ اگه Jam یا هرچیز دیگرو در کارنامه ی بزرگ مایکل مناسب تر از این آهنگ دیدید پس باید دنبال چیز دیگه ای گشت؛ اما واقعا چی؟! متن؟ موسیقی؟ خب، اگر این ها در درجه ی اهمیت قرار دارن چرا شاهد یک ویدئو نبودیم؟

This is BREAKING NEWS

14 سپتامبر 2011 19:54 #10171 توسط farzam
شايد به خاطر معني خود اهنگ بوده كه بشتر استفاده ميشد در ابتداي كنسرتها...
به نظر من خييييلي ريتمش تند ه .... زياد نميتون ارتباط برقرار كنم، نميدونم... :|

She works so hard, just to make her way
For a man who just don’t appreciate

14 سپتامبر 2011 20:16 #10174 توسط mohammad
همونطور که میدونیم . مایکل فقط تو بد تور این اهنگو در ابتدای اجرا استفاده کرد . ولی تو دنجرس تور اگه از اون زیر میپرسد بالا و WBSS رو شروع میکرد خوب نمیشد . ولی به عنوان انتخاب دوم عالیه .
همینطور در هیستوری تور .
اون ویدئو که برای هیستوری اماده شده بود که در شروع کنسرت بود بهش نمیخورد که بعدش باید WBSS باشه. چون یه جورایی فضایی به نظر می اومد اون ویدئو و این که چرا موزیک ویدئو نداشته . شاید دلیلش این بوده که موضوع خواصی نبوده که ویدئو داشته باشه . نمیدونم منظورمو متوجه شدید یا نه . منظورم این نیست که ارزش ویدئو داشتنو نداشته . مثلا اهنگ " او از زندگی من خارج شد" میتونست ویدئو نداشته باشه . ولی مایکل شاید میخواسته با اون ویدئو حس خودشو منتقل کنه .
ولی این موزیک فکر نمیکنم ویدئو نیاز داشته . البته ویدئو نسخه 2008 عالیه .
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شاپرک

14 سپتامبر 2011 20:19 #10175 توسط Ehsan
مایکل همیشه برای هر چیزی یه دلیلی داشت.معمولا wbss اهنگ دوم و یا سوم تو کنسرتا بوده،مایکل تو کنسرتاش با اولین اهنگ اخرین البوم منتشر شدش شروع میکرد تا مردم رو شوکه کنه.وبعد wbss ، که معنیش عوض میشد و به میخواهم چیزی رو شروع کنم تغییر میافت.شاید برداشت بی ربطی باشه ولی شخصیت مایکل طوری بود که من احتمال میدم برای همینه که همیشه این اهنگ اوایل کنسرت برگزار میشد.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شاپرک

15 سپتامبر 2011 00:45 #10183 توسط FeanoR
برای این اول کنسرت بود به نظر من که هم معنی داشت که بتونه همون اول به مخاطبش بگه و هم ریتم آهنگ برای شروع خیلی خوبه مثلا توی تور دنجروس بعد از jam بهتر از Wbss بودش و توی تور بد آهنگی برای شروع آلبوم ها به غیر از Wbss نداشتن و اگه دقت کنین توی تور دنجروس و هیستوری بیشتر از نظر ریتم و موسیقی به آهنگ های قبل خودش میخوره
این آهنگ ریتم فوق العاده ای داره که در شروع همه رو جذب خودش میکنه و میشه گفت این آهنگ برای شروع بوده اول تریلر اول تور بد و جز آهنگ های شروعین اول تور دنجروس و هیستوری هستش

اینکه چرا موزیک ویدئو نداشت یکی به این دلیل بودش که تریلر بیشتر از اون سه موزیک ویدئو رو نمیتونست داشته باشه اگه این آهنگ موزیک ویدئو داشت شاید اصلا تریلر اینقدر فروش نمیکرد و آهنگ های درجه دو آلبوم تریلر خیلی به چشم میومد و اون سه موزیک ویدئو توی سه تا سبک خیلی فوق العاده بودن و موزیک ویدئو برای Wbss نمیشد ساخته بشه مگه به صورت ویدئو های man in the mirror توی این سبک ویدئو میشد ساخته بشه ولی اگه ساخته میشد اون جذابیت و هیجان آلبوم تریلر رو میگرفت

البته این نظر من بودش

و برای TII آهنگ WBSS بهتر بودش تا Jam چون نسبت به سبک اجراها و ریتم اجراها Wbss بیشتر میاد بهش تا Jam

15 سپتامبر 2011 01:32 #10186 توسط mohammad

FeanoR نوشته:
و برای TII آهنگ WBSS بهتر بودش تا Jam چون نسبت به سبک اجراها و ریتم اجراها Wbss بیشتر میاد بهش تا Jam

منظورتو نفهمیدم . منظورت اینه که مایکل نباید Jam رو تو TII میخوند . مگه تو ترتیب اهنگ های که قرار بوده رو میدونی .:-?

15 سپتامبر 2011 09:58 #10190 توسط e r o s
وحید حالا من Jam رو برای مثال آوردم.
پس فکر می کنی اگه موزیک ویدئو داشت جلوی موفقیت آلبوم رو می گرفت؟ باید 3 تا مطرح داشته باشه یه آلبوم موفق؟
شاید به این دلیل نذاشته که فکرو به هیچ سمتی متمایل نکنه تا در آینده با هزار تعبیر ازش یاد شه و همیشه رنگو بوی جدید داشته باشه.

فرزام کلا با تند حال نمی کنی!

This is BREAKING NEWS

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.