Loved ویدئو : تا حد کافی نگرفتی ، دست برندار ( Don't Stop 'Til You Get Enough )

26 دسامبر 2011 07:40 - 27 دسامبر 2011 04:17 #18467 توسط Nasim
Don't Stop 'Til You Get Enough

از آلبوم Off The Wall

نخستین موزیک ویدئوی شخصی مایکل جکسون

نوشته شده توسط : مایکل جکسون

آهنگ و تنظیم : مایکل جکسون

منتشر شده در سال : اکتبر 1979

سال ضبط: 1978 – 1979

سبک: دیسکو/پاپ/فانک

تهیه کننده: کوئینسی جونز، مایکل جکسون

کارگردان : نیک ساکستون

موزیک ویدئوی این آهنگ در آلبوم های تصویری : Video Greatest Hits - HIStory و Number Ones و Michael Jackson's Vision منتشر شده است .

این آهنگ دارای جوایز پلاتینیوم (USA and New Zealand) سیلور (United Kingdom) و طلا (Australia)می باشد .

برای گفتگو و دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با موسیقی این ویدئو کلیک به اینجا بروید :
The Song: Don't Stop 'til You Get Enough (آهنگ: تا حد کافی نگرفتی، دست بر ندار)

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, e r o s, NicoleL2

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

26 دسامبر 2011 15:09 #18490 توسط Nasim
دوستان دلبند ، به زودی مشخص میشه این بخش دقیقا به صورت تخصصی چطور به ویدئوهای مایکل میپردازه.در انتظار نظرات ، نقد ها ، تحلیل ها و اطلاعات شما درباره این ویدئو هستیم . :mj10:
كاربر(ان) زير تشكر كردند: NicoleL2

26 دسامبر 2011 17:15 - 26 دسامبر 2011 17:37 #18498 توسط e r o s
همونطور که در بحث موسیقی گفته شد، ویدئو هم مثل موزیکش یه آغاز جدید و یه مایکل جکسون جدید رو معرفی کرد.
حرکت قطعه‌های شیشه‌ای و یخ و کره‌های گرد و کلا تمام عوامل، فکر می‌کنم فقط جنبه‌ی احساسی و زیبایی داشته باشن.
مایکلی که با این کت و شلوار در این ویدئو می‌بینیم بعد از همین ویدئو تموم شد. خب البته مایکل گانگسترمون چند سال بعد کم‌کم شکل گرفت!
قسمت اوج ویدئو زمانیه که دو مایکل دیگه هم وارد صحنه می‌شن! نوآوری بزرگی نیست اما در اون زمان کم هم نبوده.
گاهی ویدئو طوری می‌شه که احساس سرگیجه منتقل می‌کنه.
ویدئو حرفه‌ای نیست اما فوق‌العاده جذابه و واقعا نوید یه مایکل جکسون دیگه بود چون دقیقا سری بعدی ویدئوها بمب‌های اتم مایکل جکسون بودن!

This is BREAKING NEWS

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, Nasim, NicoleL2

27 دسامبر 2011 13:54 #18551 توسط شايان
یک نکته دیگر هم در مود این ویدیو باید اضافه کنم اونم اینکه این ویدیو در مجموعه دی وی دی های Video Greatest Hits – HIStory - Number Ones -Michael Jackson's Vision هم قرار گرفته است

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن
كاربر(ان) زير تشكر كردند: NicoleL2

27 دسامبر 2011 14:28 #18555 توسط Nasim

shayan69 نوشته: یک نکته دیگر هم در مود این ویدیو باید اضافه کنم اونم اینکه این ویدیو در مجموعه دی وی دی های Video Greatest Hits – HIStory - Number Ones -Michael Jackson's Vision هم قرار گرفته است

شایان جان ممنون.این اطلاعات رو میتونی توی پست نخست ببینی . اشتباهی حذف شده بود .
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان

27 دسامبر 2011 15:11 - 27 دسامبر 2011 15:13 #18558 توسط Hamid
یه گروه دیگه این ویدئو رو با حالت انیمیشنی بازسازی کرده بودن . کسی خاطره اش هست ؟
خوب می شه اگر لینک اونها رو بذاریم . کارشون تا جایی که یادمه بد نبود .

تو این ویدئو شوق و شعف خاصی تو چشم های مایکل دیده می شه ، دقیقا احساسی که من خودم درک می کنم روز اولی که ویدئو ضبط می کردم و فکر می کردم تمام اطرافم متعلق به منه .

زیادی هیجان مایکل تو این ویدئو ، تا حدی اون رو نا پخته نشون می ده و از طرفی لبخندش جذابیت خاصی به تصویر می ده .
تاکسیدوی مشکی و پاپیون یه وجهه مردانه و رسمی بهش داده اما با بالا دادن آستین کتش از این رسمیت کم کرده و خودش رو یه آدم اسپرت و جوون و شاداب معرفی کرده .

در قسمتی که 3 تا مایکل توی تصویر هستند من مطمئنم به دفعات خیلی زیادی این تصویر ، تصویر برداری شده تا درست دربیاد چرا که پای هیچ جلوه تصویری در کار نیست و واقعا یک مایکل نیست که می رقصه ، بلکه خودش دقیقا مثل دفعات قبلیش رقصیده .
از طرفی هماهنگ کردن قرار گرفتن تو ضرب آهنگ اون رقص ، وسط رقص اونیکی مایکل ( که خودش باشه ) هم مهارت می خواد هم تمرین و هم تکرار و تکرار .

به نظر می رسه مایکل تو این ویدئو ایده خاصی رو دنبال نمی کنه و حرکات بدنش اونقدر تکمیل و از قبل حساب شده نیست ، اما هر چی که هست مایکل جکسونه و بداهه هاش هم زیبا هستند .

من فکر می کنم دیدن مکرر این ویدئو باعث شده مایکل به فکر یک تریلر بیوفته ! چرا که احتمالا دیدن تصاویر خودش تو این ویدئو ، براش یه جوری نا مفهوم به نظر رسیده و به دنبال دلیل برای حرکات خودش گشته .
این ویدئو مایکلی رو ما بین قبل و بعد از جراحی های پلاستیک نشون می ده و من از حرکات اجزای صورتش این احساس رو دارم که خودش هم تا حدی چهره اش برای خودش جدید و جذاب به نظر می رسه !

Keep The Faith

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, e r o s, Nasim, Mohsen.srn, NicoleL2

19 فوریه 2012 14:07 #21273 توسط kingmichael
میگم بهتر نیست بریم سراغ ویدیو موزیک بعدی

15 مارس 2012 13:17 - 15 مارس 2012 13:20 #22501 توسط Nasim
ویدئوی Don't Stop 'til You Get Enough ، نخستین ویدئوی شخصی مایکل در دوران سولو به حساب می آید . از نخستین آلبوم سولوی او (Off The Wall) .
مایکل 21 ساله بسیار سرخوش و پرشور ظاهر می شود و چهره ای تازه از خود به نمایش می گذارد . مایکل که تا پیش از این همیشه در کنار برادرانش اجرا کرده - به جز معدودی از اجراها - این بار خود در نقطه ئ همه ئ توجه هاست . با آنکه این ویدئو به ظاهر بسیار کم هزینه و ساده است اما فکر خلاقی که در پس آن وجود دارد آن را نه تنها با ویدئوهای هم دوره خود متمایز می کند بلکه توانسته تا امروز یکی از ویدئوهای مخاطب پسند باقی بماند .
چندین فاکتور در این ویدئو سبب شده فضای آن بسیار به فضای آهنگ نزدیک باشد -
نخستین فاکتور رنگ ها هستند . در این ویدئو از دو رنگ نارنجی و بنفش متمایل به آبی بیشترین استفاده را شده است . تقریبا از ابتدا تا انتهای ویدئو در همه ئ صحنه ها از این دو رنگ به عنوان پس زمینه استفاده شده است به جز مواردی که ذکر می شود . این دو رنگ در ضدیت با هم هستند و هر دو از رنگ های گرم هستند . البته رنگ بنفشی که متمایل به آبی است در مرز گرم و سرد قرار دارد . پس ترکیب این دو رنگ و تغییر مکرر آنها به یکدیگر در عین اینکه فضا را از یکنواختی بیرون می آورد و باعث خسته نشدن چشم می شود ، باعث گرم یا داغ شدن فضای ویدئو همانند فضای آهنگ می شود .

دومین فاکتور استفاده از برخی المان هاست ؛ قطعه های بلورین یخ و حباب . این فکر خلاقانه به هر کسی که تعلق داشته باشد بسیار به فضای ویدئو کمک کرده است . یخ و حباب طبیعتا باید شفاف و بلورین باشند ، این نقطه ئ متقابل رنگ های تند و گرم نارنجی و بنفش است . این تقابل باعث به وجود آمدن یک نوع آرامش و سیالیت در پس زمینه به وجود می آورد . به ویژه آنکه تلفیق این رنگ های تند و نوع نورپردازی و المان های بلورین و شفاف و کروی ، فضای دیسکو را نیز تداعی می کند .
با شروع ویدئو یک تصویر بسته از چهره ئ مایکل می بینیم که تصویر پس زمینه آن مانند یک یک کهکشان ساکن است ، با اتمام صحبت های مایکل و جیغ او برای شروع شدن آهنگ تصویر کهکشانی به صورت انفجار در می اید و پرتوهای نور از پشت تصویر تمام قد مایکل دیده می شوند .

با شروع خواندن مایکل فضای سیال نارنجی و بنفش پس زمینه با بلور یخ و حباب هم آغاز می شود . این پس زمینه به همین شکل ادامه پیدا می کند تا جایی که مایکل اولین "کر" را می خواند و پس زمینه به یک محوطه خالی با تصاویری از دیوارهای اجری نیمه کاره تبدیل می شود . قدم زدن مایکل این را تداعی می کند که انگار واقعا در همچنین مکانی در حال قدم زدن است ، المان متحرک این قسمت غباری است که همراه باد می وزد .
پس از آن تصویر دوباره به حالت قبلی بازمی گردد و همان رنگ ها و المان های پیشین را داریم تا کر بعدی که محوطه ای مانند یک صحنه اجرا یا شاید تالار یک خانه است ، رنگ استفاده شده برای پس زمینه آلبالویی است و پلکانی به سوی بی نهایت در مرکز تصویر وجود دارد . بلورهای یخ بزرگی نیز به شکل مکعب های مستطیل در گوشه های تصویر قرار دارند . بعد از اتمام کر تصویر دوباره به حالت قبل باز می گردد تا کر سوم . مایکل در محوطه ای ایستاده که پشت و کنار او حباب های بلورین بزرگی قرار دارند . و در حال حرکت و پرت شدن به این سو و آن سو هستند . نکته ئ جالبی وجود دارد که تغییر رنگ در حباب های بلورین از نارنجی به بنفش باعث انعکاس نور و تغییر نور تمام تصویر می شود .

اما مبتکرانه ترین قسمت ویدئو در آن زمان ، زمانی است که در قسمت Instrumental آهنگ سه مایکل در تصویر در حال رقصی مشابه هستند .

رقص مایکل در این ویدئو نه خیلی غیر مستقل از رقص های او در گروه است و نه تماما شبیه به رقص های شخصی او . اما در این میان آغازی برای آینده ئ رقص های اوست . آغاز خیلی از حرکات معمول رقص مایکل در این ویدئو دیده می شود و کمی به امضاهای رقص خود نزدیک شده .
چهره ئ گشاده و بشاش و خندان مایکل و ظاهر جدید او پس از سن بلوغ و لباس های رسمی که برای نخستین بار به تن دارد او را از دوران نوجوانی اش به کلی جدا کرده است .

اما آخرین نکته ئ جالب این ویدئو که به چشم می آید و احتمالا عمدی نبوده است ، دیده شدن جوراب های سفید مایکل در برخی لحظات در میانه ئ رقص اوست .

به طور کل می توان این ویدئوی را آغاز راه طولانی مایکل و یکی از به یادماندنی ترین ویدئوهای او دانست .
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, mohammad, NicoleL2, kingmichael

مدیران انجمن: Nasim

Please publish modules in offcanvas position.