سؤال Resident Evil

16 آگوست 2012 17:30 - 16 آگوست 2012 17:31 #27592 توسط شايان
هر چقدر اویل فوق العاده باشه اما در زمینه ادونچر به پای سری سایلنت هیل که همیشه به سبک خودش وفادار مونده و بیشتر دست به نوآوری در سبک خودش زده نمیرسه....نقطه قوت بزرگ سری اویل داستان های عامه پسند تر و ایجاد حس های سینمایی تر در داستان و اتفاقات بازی نسبت به تمامی بازی های هم سبکش بود که حس فیلم های سینمایی رو تداعی میکرد

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

16 آگوست 2012 17:34 #27593 توسط AM!N
متاسفانه سری رزیدنت داره سیر نزولی به خودش میگیره . سری 5 واقعآ یه جوک بود ! زامبی ها رانندگی میکردن !!!
امیدوارم 6 اینجوری نشه . اخیرآ یه راکون سیتی هم منتشر شد که بیشتر شبیه سری ندای وظیفه بود !
یاد نمسیس تو اویل 3 بخیر ! خیلی وقته چنین کاراکتری تو هیچ بازی ندیدم ! بعد از مایکل تو تریلر D: از هر چیز دیگه ای ترسناکتر بود !
ولی بعضآ پیش اومده نمونه های دلهره آوری شبیهش . مثل Dahaka تو POP ...
کلآ چند سالی میشه که بازی ها از نظر محتوا افت داشتن و فقط از نظر گرافیکی پیشرفت کردن !
در مورد نوستالژیک بودن هم باید بگم از نظر من مکس پین محبوب تره چون دایره مخاطبینش وسیع ترن . کمتر دختری رو پیدا میکنی رزیدنت بازی کنه چون با روحیاتشون نمیخونه اکثرآ . اما مکس رو تقریبآ همه تو هر گروه سنی بازی کردن .

16 آگوست 2012 17:53 #27599 توسط شايان
امین اما خیلی ها هم چون بازی نمیکنن میشناسن سری رزیدن اویل رو...یادمه همیشه دخترها که حرف از بازی ترسناک میزدن میگفتن وای رزیدنت اویل ما که جرات نداریم بازی کنیم شنیدیم خیلی ترسناکه اما خیلی ها میشناخن و از اونجایی که خب شماره های بیشتری از این بازی سیر نزولی طی کن تو بازار منتشر میشه شناخت بیشتری وجود داره البته سخته بخواهیم با مکس پین مقایسه کنیم اما رزیدنت اویل چون از اولین بازی های فوق العاده پلی استیشن 1 هم بود واکنش های خیلی داشت و بیشتر توجه جلب میکنه اما بدون شک سری مکس پین هم فوق العاده تاثیر گدار بوده و اگر بخواهیم این دو سری رو با هم مقایسه کنیم بدون شک مکس پین خیلی در مجموع قویتر بوده و هست هر کدوم از بازی های مکس پین که عرضه شدن همیشه بهترین بودن در نوع خودشون اما رزیدنت اویل الان اینطور نیست دیگه

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن

16 آگوست 2012 17:59 #27601 توسط atefe
وای چقدر باحال .عاشق این جور چیزام ولی یه روزی حتما (تا قبل از مرگم )یه بار اینارو بازی میکنم.

همیشه عاشق شو وعشق بورز...بزرگ و دوست داشتنی خواهی شد.

16 آگوست 2012 18:26 #27606 توسط Hamid
اویل هر سالی منتشر می شه فروش سال و بهترین بازی سال رو به خودش اختصاص میده.

Keep The Faith

16 آگوست 2012 19:50 #27613 توسط mahan

Hamid نوشته: اویل هر سالی منتشر می شه فروش سال و بهترین بازی سال رو به خودش اختصاص میده.

فکر نکنم اینطور بوده باشه!
عناوین رزیدنت اویل(تقریبا بجز رزیدنت 4) در هیچ یک از سال های انتشارشون بهترین بازی سال نبودند! تنها رزیدنت 4 در این بین نسبت به بقیه موفق تر بود و تونست در جشنواره ها و مجله ها و سایت ها چندین جایزه تقریبا مهم بدست بیاره که از معتبر ترین اونها میشه جایزه سایت Gamespot و جشنواره IGN نام برد. ولی نتونست معتبرترین جایزه سال رو که مربوط به جشنواره E3 هست رو بدست بیاره!

16 آگوست 2012 20:38 #27614 توسط Ehsan
به نظر من شاهكار بازي هاي اويل شماره 3 بود.با توجه به نوع داستانش و البته فيلم هاي ميان بازيش كه گرافيكشون خيلي بهتر شده بودو 100 البته حضور شخص دلهره اوري به نام نميسس كه هيچ وقت سايش از سر بازكن كم نميشه.جالبه كه بدونين صداي نيمسس وقتي كه ميگه استارز تاثير گذار ترين صداي سال شناخته شده بود و حتي جايزه هم برده بود.سري اويل ها در شماره ي 3 به اوج رسيد و در همون قسمت هم تموم شد.اگه بخوام كمي احساسي نظر بدم بايد بگم اويل 3 خداي بازيهاي نسل ماست.شينجي ميكامي داستاني ساخته كه بعد از 14 سال هنوزم ميشه ادامش داد و مخاطبين جديد رو جذب كرد.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: farzam

16 آگوست 2012 21:58 #27617 توسط e r o s

Hamid نوشته: اویل 2 یه شاهکار و نقطه عطفی تو تاریخ بازی های کامپیوتری بود.
به نظر من اویل 5، همراه با یه مانیتور بزرگ برای بازی فوق العاده بود. حالتی بود که اگر محو بازی می شدی خودت رو کاملا تو فضای بازی احساس می کردی و انگار همه ی ماجرا دور و بر تو با یه پرده سبز استدیویی تعریف می شه.
تو بازی مثه اویل باید کارت گرافیکی بالا داشت.

من تو اویل عاشق بخش هایی هستم که یکی همراهته و باید با هم همکاری کنید.
قسمت هایی که باید از دختر رئیس جمهور محافظت می کردید بی نهایت فوق العاده بود.

به هر کسی که تو دنیای الان زندگی می کنه یه توصیه می کنم
قبل از مرگ حتما یک بار اویل بازی کنید! تا از زندگی رو کره زمین لذت کافی رو برده باشید!

(نکته: این بازی از ترسناکترین فیلم های تاریخ هم، ترسناکتر و هیجانی تره، به راحتی می تونه قلب یه آدم 30 ساله رو شدیدا بلرزونه، اگر سیستم صدای خوبی داشته باشید به شما توصیه اکید می کنم ساعت 12 شب به بعد، مخصوصا تنها این بازی رو بیشتر از نیم ساعت بازی نکنید، چون واقعا خطرناکه!)

در مورد شماره دو کاملا موافقم. بزرگ‌ترین شماره این بازی‌ها بود. چون با تمام رزیدنت ایول خورها صحبت کردم، می‌دونم تمام کسایی که شماره سوم رو ترجیح می‌دن، سه رو قبل از دو یا همزمان بازی کردن.
ما که بعد از صدبار تموم کردن هر دو داستان در هر دو خط و آوردن تمام بازمانده‌ها کردیم، می‌دونیم این شماره چی می‌گه. حمید بازم زدی به هدف، صدا در این شماره حرف اولو می‌زنه؛ گاهی زوزه‌ی گنگ زامبی‌ها در صدای باد از هرچیزی ترسناک‌تر می‌شه.

غول آخر بازی در چندین شکل و طی تمام مراحل تکاملش سر راه سبز می‌شه.
از نظر داستان هم شماره دو تکه. اصلی‌ترین عامل اتفاقات رو در این شماره متوجه می‌شیم. سه و یک و کد ورونیکا داستان‌های اضافه‌ای برای دو هستن. داستان ویلیام بریکین و جاسوس‌های آمبرلا و اگه فایل‌های بازی رو بخونید، تمام سوالات ایجاد شده در یک و هنوز ایجاد نشده در سه، پاسخ داده شدن.

بعد از پایان راکون سیتی در سه، شماره 4 بهترین بازگشت بود. اون‌جا ویروس و این‌بار در قالب مذهب و درگیر کردن افکار اون هم روی روستایی‌های بی‌سواد. این شماره پر مغزترین رزیدنت هست. حتی بیشتر به معنای نامش از قبلی‌ها نزدیکه. من برای شماره 4 واقعا جایگاه ویژه قائلم. یک ترس خشک رو تزریق می‌کنه. حتی فونت و آرمش هم عوض شده و همه چی نوید یه سری تازه رو می‌ده. ترس و تحجر و مذهب. گرچه با این همه باید قائله این نوع زامبی‌ها همین‌جا ختم می‌شد.
شماره 4 بهترین نوع بازگشت یک ابر بازی بود. البته هرچیزی که از هر کدوم می‌گم با توجه به تاریخ انتشارش هست. رزیدنت 4 چیزی مثل معجزه برای پی اس 2 بود.

یک و دو هم یه جورایی حکم اعجاز برای پلی‌استیشن داشتن! من رزیدنت 1 و 2 و 3 رو دقیقا هم‌زمان با تاریخ انتشارشون تو پلی‌استیشن، رزیدنت 4 رو تو پی اس 2 و رزیدنت 5 رو تو پی اس 3 با LCD 42 بازی کردم؛ می‌فهمم چی می‌گی حمید.
Dead Aim واقعا اذیتم کرد اما از 5 که رسمی بود بیشتر از این توقع داشتم، گرچه تنها مشکلش داستانشه.

اما Raccoon City Operation رو که قبل از انتشارش هم می‌گفتن یه تجربه رزیدنت ایول عادی نیست؟ سبک و همه چیزش رو بود.
هرچیزی نیازمند به روز شدن و پیشرفته.
ضعف شماره 5 فقط و فقط داستانش بود. شماره ششم هیچ ضعفی نداره.

This is BREAKING NEWS

16 آگوست 2012 23:02 - 16 آگوست 2012 23:06 #27621 توسط mahan
خب قطعا سه عنوان اول بهتر بوده و جای بحث نداره!(برای من بهترین عنوان 2 بود) ولی اگه یه نگاه کلی داشته باشیم به سری اویل میشه دید که که از اولین نسخه این مجموعه سال ها گذشته و هرکدوم نسبت به قبلی پیشرفت هایی داشتن و اونچه واضحه این سری تبدیل به استانداردی در زمینه ترس شده و طرفدارای خیلی زیادی پیدا کرده و ولی این طرفدارا بعد از چهارمین عنوان به دو دسته تبدیل شدن!
یک دسته این عنوان رو پسندیدن و گفتن کار شینجی میکامی خیلی خوب و درست بوده و از این سری راضی بودند.(از جمله هیئت داورانی که در جاهای مختلف به این بازی جایزه دادن!)
ولی دسته دیگه طرفداران قدیمی بودن! این افراد کسایی هستن که که با گرایش بازی به سبک اکشن(مخاطب پسند تر!) و کم شدن حس تنهایی و البته معماها که در سه عنوان اول نقش پررنگی داشتن، مخالفت کردن!(هیئت داوران جشنواره E3!) البته این افراد نمیگن رزیدنت 4 بازی خوبی نبودا! نه! ولی بخاطر تغییر مسیری که به سری داده شده زیاد راضی نیستند!
همونطور که شایان گفت فرمول بدست اومده برای سری اویل بعد از اویل 4 بهمراه خیلی از مواردی که با این سری بیگانه بودن دست به دست هم داد تا در کنار هم در اویل 5 ضعیف ترین عنوان اصلی این سری رو رقم بزن!
مسئولین کپکام با یه شرایطی روبرو هستن و اونم اینکه دو دسته طرفدار جلوی خودشون میبینن(مثل الان برانکا و مکلین!). یک دسته هواداران قدیمی و یک دسته هم طرفداران تازه این سری که با اویل 4 به جمع هواداران پیوستن. و اینجاس که کارشون سخته و اونها هم تلاش خیلی زیادی بخرج دادن تا هردو گروه رو جذب کنن ولی تلاششون کافی نبود و در اویل 5 تقریبا هر دو گروه رو ناامید کردن! البته بیشتر هوادارای قدیمی رو!
ولی جالب اینه که از این شکست پند نمیگیرن! اونها سیاستشون رو تغییر نمیدن! با وجود عرضه چند فیلمو و انیمیشن و سری بازی های فرعی هنوز نتونستن به اوج برگردن! بخصوص این آپریشن راکون سیتی که واقعا افتضاح بود! جزو مضحک ترین بازی های زندگی من بود! هر ضعفی که فکر کنین توش بود! ضعف در صدا، گیم پلی، هوش مصنوعی و . . . !!(مخصوصا هوش مصنوعی که خنده دار بود!)
اویل 6 هم که 48 روز دیگه منتشر میشه باتوجه به اولین تریلری که ازش منتشر شد(من سایر تریلر هارو ندیدم) به وضوح نشون داد که کپکام درپی جبرانه! میدونه که باید دوگروه رو راضی کنه! اگه تریلر رو نگاه کنیم میبینیم دو بخش داره. که کاملا متفاوت هستن! بخش اول که نشون دهنده شخصیت تنها و و جوی مثل 3عنوان اول هست(برای جذب هواداران قدیمی) و بخش دوم کاملا اکشن هست(برای هواداران جدید) و خب این خودش تقریبا نشونه خوبیه ولی من بازهم به این کپکام خیلی امیدوار نیستم! آخه فکر کنم عادت کرده ضررهاشو در سایر بازی هایی که منتشر میکنه رو با سری رزیدنت اویل جبران کنه اونم به هر قیمتی!

به هرحال من هم امیدوارم این اویل 6 خوب از آب دربیاد...

16 آگوست 2012 23:48 - 16 آگوست 2012 23:53 #27627 توسط Hamid
من نمی دونم چرا این اویل 5 که می گید برام از همه جذاب تر بود، البته بعد از 2.
من هنوز دو رو دارم بازی می کنم تو موبایلم! خیلی حال میده!

ویژگی 5 اینکه شروعش طوفانی نیست، اما هر چی بازی جلو تر می ره جذاب تر می شه.
من فکر می کنم خیلی چیزها عمدی بوده تو این نسخه.
قول آخر 5، واقعا کشتنش ساده نیست!
اما به قول شما ضعفش یکم درین بود که حالت معما گونه 2 رو نداره.

دقت کردید وقتی به قسمت تایپ و سیو بازی می رسید انگار یه بار بزرگ از رو دوشتون برداشته می شه و نفس راحت می کشید وقتی اون صدای ملایم میاد؟ :))

Keep The Faith

كاربر(ان) زير تشكر كردند: farzam

مدیران انجمن: Ehsanblackfire

Please publish modules in offcanvas position.