سؤال 10 بازی برتر

01 نوامبر 2012 01:21 - 01 نوامبر 2012 01:31 #29955 توسط شايان
Alan Wake

بازی که توسط سازندگان مکس پین 1 و 2 ساخنه شد!گروه Remedy بعد از اینکه در ساخت شماره سوم این سری بازی ها نقشی نداشتند بازی زیبا و متفاوتی رو در بازی های کامپیوتری خلق کردند یک بازی اکشن ماجراجویی دلهر آور.گرافیک بازی و نوع بازی واقعا زیبا و دلچسبه.

داستان این بازی در مورد Alan Wake نویسنده داستان های ترسناکه که در یکی از داستان های خودش گیر می افته!او در حال نوشتن داستان نیمه تمامی بود و دقیقا ماجراهای آن داستان برایش پیش آمد همسرش ربوده شد.در این بازی روشنایی بزرگترین دوست شماست چون در تاریکی باید با سایه ها و سایر موجودات درگیر بشوید.نکته واقعا جالب در مورد این بازی epsidoe بندی این بازی است!مثل یک سریال..بعد از 6 ایپیزود داستان این فصل تموم می شود و ادامه داستان بازی رو باید در شماره بعدی جستجو کرد.البته یک نسخه دیگه از این بازی به نام America nightmare هم عرضه شد که داستان متفاوتی ور بیان می کرد و شماره بعدی این بازی در نسل بعدی بازی های کامپیوتری خواهد آمد.داستان فوق العاده و نوآوری های عالی از نقاط کلیدی این بازی هستند.

در مورد رزیدنت اویل 4 هم فکر نکنم دیگه نیازی به توضیحی باشه!

Enter The Matrix

علاقه من به این بازی از علاقه ام به سری فیلم های ماتریکس ریشه گرفت.موقعی که این بازی در سال 2003 عرضه شد واقعا در نوع خودش بینظیر بود.مبارزات شگفت انگیز رزمی صحنه های درگیری ها با اسلحه ها که واقعا عالی و شگفت انگیز بودن راه رفتن روی دیوار آروم کردن صحنه و استفاده از ارکان های معروف سری فیلم های ماتریکس و مراحل رانندگی.

داستان این بازی سرگدشت نایوبی و گوست رو نشون می داد که در فیلم های 2 و 3 نقش کلیدی داشتند.این بازی تکمیل کننده سری فیلم های ماتریکس بود و بسیار ساخت اون خرج داشت.برادران واچوفسکی دوباره شروع به فیلمبرداری کردند و برای این بازی صحنه های جدیدی رو فیلمبرداری کردند و میشه گفت یک فیلم برای این بازی ساختند.خاطره این بازی واقعا برای من همیشه جز بهترین تجربه هامه.

Dead Space

با وجود تمام علاقه ای که به سری بازی های resident evil دارم اما واقعا بازی Dead space خیلی راحت تونست این بازی رو کنار بزنه در این نسل بازی های کامپیوتری...بازی که واقعا فوق العاده بود و معیارهای سبک خودش رو ارتقا داد.داستانی درگیر کننده و بسیار احساسی در کنار بازی واقعا پر از جذابیت با گرافیک واقعا عالی.
داستان بازی در مورد آیزک کلارک مهندسی است که به جنگ یک ویروس فراگیر به نام پولیمرفیک میرود که انسان‌ها را تبدیل به هیولا‌هایی‌ به نام نکرومرفز می‌کند.

بازی که ارزش بارها رفتن رو داره.بعد از عرضه اش تونست امتیازت بسیار عالی رو به خودش اختصاص بده و نقد های عالی رو بسدت بیاره.من هنوز شماره دو رو بازی نکردم شاید اگر اون رو بازی کنم جای شماره اول رو برام بگیره!

در مورد سایلنت هیل 2 هم تو تاپیک مربوط کامل صحبت کردم.

اين تصویر برای مهمان پنهان می‌باشد.
برای ديدن آن ثبت نام و يا وارد سايت شويد.

بیاد داشته باشید بهتر است به یکباره خاموش شد تا ذره ذره محو شدن

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: Jasmine Jackson-mjforever, e r o s, kingmichael

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

01 نوامبر 2012 01:33 #29956 توسط شايان
همه در مورد بازی های محبوبتون صحبت کنید و اون ها رو معرفی و نظرات شخصی خودتون رو بگید تا همه با اون بازی ها بیشتر آشنا بشیم هر نقد و یا تعریفی که از اون بازی ها دارین

كاربر(ان) زير تشكر كردند: farzam

01 نوامبر 2012 11:23 - 01 نوامبر 2012 11:40 #29960 توسط e r o s
RESIDENT EVIL 2

در حقیقت این بازی سکوی پرتاب عظیمی بود که سری Resident Evil رو تا این جایی که هست پرواز داد. چهار پایان با چهار داستان متفاوت و دو خط داستانی کاملا مستقل. این بازی مثل یک جادو برای پلی استیشن بود. و پشت سرش هم بازی کوتاه اما بسیار زیبای Resident Evil 3 این سری رو جاودانه کرد.

شماره اول بازی هم شماره یک بود در وقت خودش اما به هیچ وجه معرف خوبی برای داستان سری نبود. بیشتر به سبک ومپایرها و خون‌آشام‌ها سنتی نزدیک بود. جدا از این، سختی فوق‌العاده زیاد بازی باعث می‌شد افراد زیادی همون اول پسش بزنن – بعدا نسخه دیگه‌ای اومد که به صورت عجیبی آسون شده بود و همین‌طور تفاوت‌هایی هم داشت. یکی از مزایای شماره اول که دیگه تکرار هم نشد نماهای متفاوت در درجه سخت بازی بود که باعث می‌شد برای بار دوم هم بازی تکراری نباشه – این هم توی نسخه بعد حذف شد!

هنوز که هنوزه بازی‌های فرعی دنبال زنده کردن لوکیشن‌های این شماره هستن. Resident Evil 2 بدون شک زیباترین بازی‌ای هست که به عمر دیدم. فایل‌های بازی به قدری زیاد هستن که اگر همین الآن هم بازی کنید و همه چیو بخونید، لذت خیلی بیشتری از دیدن چند فیلم می‌برید – همین 2 سال پیش 4 بار این بازی طولانی رو تموم کردم. توضیح بیشتری لازم نیست چون همه آشنایی کافی دارید.

رزیدنت ایول 2 با تغییراتی در روایت داستان به عنوان اپیزود اصلی در بازی به نام The Darkside Chronicles برای Wii بازسازی کامل شد.

COMMANDOS 2: Men of Courage

سری کماندوز برای من یک رویا بود. عاشق بازی‌های استراتژی و جنگ جهانی دوم! قابلیت‌های مختلف کماندوها، لوکیشن‌ها، موسیقی متن، داستان‌ها و تمام عوامل دیگه باعث شده که برای بار هزارم تموم کردنش هم تکراری نباشه. شماره سه بازی رو هنوز هم توی دوتا سیستم نصب دارم.
نکته جالب در مورد بازی شماره بندی اوناست. با رلیز شماره اول دنیا با یک چیز کاملا جدید مواجه شد. جاسوسی و انواع تاکتیک‌ها در جنگ جهانی دوم با یک تیم کماندویی کامل! خیلی خلاصه، این بازی مثل بمب هسته‌ای منفجر شد. نسخه بعدی بدون شماره و در ادامه نسخه اول اومد و این شد که نسخه سوم شماره دوم بازی نام گرفتو باعث شد تو شمارش کل سری بین مردم مشکل پیش بیاد!

نسخه چهارم با عنوان Commandos 3: Destination Berlin دو سال بعد بیرون اومد و با تمام نقاط قوتی که داشت به هیچ وجه نتوست عنوان خوبی برای ادامه بازی قبل باشه. بازی فقط درجه سخت داشت. فضاها خشک شده بود و انتخاب سه مأموریت در ابتدا از جذابیت بازی به شدت کم کرد. صحنه‌های سینماتیکش نمی‌دونم برای من نبود یا واقعا وجود نداشت!؟ برای فهمیدن علتش دو نسخه از بازیو تهیه کردم اما نه چیزی فهمیدم و نه هیچ چیز اضافی توی نت دیدم.
شماره بعدی با نام Strike Force اومد و تحول بزرگی به سری داد: بازی اول شخص شد! و تنها سه کماندو در اون حضور داشتن. از نظرم این شماره هم فوق‌العاده بود اما فاصله‌ای که از سبک اصلی گرفت باعث شد دیگه نتونه به مسیر برگرده و پرونده‌ی این سری بسته شه.
کل این سری رو با درجه سخت بارها تموم کردم و هنوزم سیر نشدم!

MAX PAYNE

"مکس پین" خیلی بیشتر از یک سبک، داستان، و روایت جدید بود، "مکس پین" یک راه خیلی بزرگ بود.
داستان با تلفیق از داستان‌ها بزرگ سینما شکل می‌گرفت، همون‌طور که در اسامی و عنوان‌ها هم پیدا بود. روایت اصلی با یک نوع تلخ و سرد کامیک پیش می‌رفت. تک تک گوشه‌های بازی پر از نکته و حرفه.
با این‌که داستان و گرافیک شماره دو خیلی قوی‌تر از یک بود، اما به هیچ وجه نتونست احساس یک رو به همراه بیاره.

SHADOW OF THE COLOSSUS

منحصربفردترین بازی که تابحال تجربه کردم. اگه تجربشو نداشتین فقط بگم توی این بازی هیچ چیزی برداشتنی نیست، حتی اسم قهرمان داستانو نمی‌دونین و هیچ مکالمه‌ای هم درکار نیست. از کشتن و نابودکردن موجودات ریزو درشت هم هیچ خبری نیست! توی این بازی فقط غول آخر وجود داره! تنها هدف، از بین بردن 16 دیوی هست که در برابر بعضی‌هاشون اندازه پشه هم نیستین. شماییدو اسب‌تون و روند معجزه آسای بازی.

یک شاهکار! حرف اولو نورپردازی و موسیقی می‌زنه و بعد راه کارهایی که باید برای از بین بردن هر کدوم از دیوها پیدا کنین. بیشتر بازی رو روی سر و گردنو پشت و بال‌های دیوها می‌گذرونید!

داستان در مورد یک قهرمان بی‌نامه که بعد از مرگ عشقش می‌فهمه برای زنده کردن مجددش باید به مکانی به نام پایان دنیا بره. بازی از جایی شروع می‌شه که وارد معبد بزرگی در همین مکان می‌شه و جسد دختر رو به فرمان صدایی که به گوشش می‌رسه روی یک تخته سنگ قرار می‌ده. همون صدا می‌گه برای زندگی مجددش باید 16 دیو این سرزمینو نابود کنه.
بعد از نابودی هر دیو سیاهی دیو وارد بدن‌تون می‌شه و انرژی بیشتری می‌گیرین اما اوج داستان بعد از نابود کردن دیو شونزدهمه!

یک اقتباس از دیوهای این بازی رو می‌تونید در فیلم Avengers ببینید!
متأسفانه این بازی رو فقط روی PS2 می‌تونید تجربه کنید. هرچندنسخه HD واسه PS3 هم اومده. جدا از این، کاش نسخه‌ی دیگه‌ای ازین بازی ساخته می‌شد.
سوندترک این بازی رو همیشه همرام دارم – این سوند ترک با نام Roar of the Earth برنده بهترین سوندترک سال شد. البته جایزه‌ای نبود که این بازی درو نکنه.

SILENT HILL Homecoming

توضیحات این بازی توی تاپیک مربوطش هست.

This is BREAKING NEWS

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان, Jasmine Jackson-mjforever, farzam, kingmichael

04 نوامبر 2012 03:13 #29983 توسط شايان
علی جان من هر چی گشتم لینک دانلود رزیذنت اویل 2 نسخه کامل با دمو رو تو نت پیدا نکردم خودم کلی سی دی خریدم و دارم از این بازی اما هیچ کدوم دموهای انیمیشنی بازی رو نداره...

در مورد تمام بازی هایی که نوشتی هم باید بگم عالین..از کماندوز و رزیدنت اویل و مکس پین و shadow of clauses
واقعا Shadow بازی نوآورانه ای بود و امتیازهای عالی رو به خودش اختصاص داد و مثل این بازی کم پیدا میشه البته یک نسخه تبدیلیش برای کامپیوتر اومد که اجراش دردسر داشت و بیخیالش شدم چون اصلا نمیشد بازی رو با کیفیت تجربه کرد اما واقعا بازی عالی بود..

04 نوامبر 2012 07:58 #29987 توسط e r o s
من نسخه دو سی دیشو از تورنت گرفتمو رایت زدم. همه چی خیلی بهم ریختس اما. پیدا کردم واست میزنم می‌فرستم عزیزم. خودمم خیلی دنبالش بودم در نهایت هم بیشتر از یک و نیم گیگ دانلودش کردم!
یه کپی از اصل دو سی دی واسه ویندوزش هست.

شایان می‌شه یه مقدار بیشتر از Alan Wake بگی؟ یا اگه فک می‌کنی می‌صرفه یه تاپیک واسش بزنی.

This is BREAKING NEWS

04 نوامبر 2012 12:11 - 04 نوامبر 2012 12:19 #29988 توسط شايان
ممنونم علی جان اگر لینک تورنتش رو بهم بدی یا اگر یادت باشه از کجا پیدا کردی می تونم راحت بگیرمش چون به بقیه لینک ها اطمینانی نیست که دمو دارن یا نه....راستی علی جان نظرت و تحلیلت نسبت به بقیه بازی های محبوبت رو هم یادت نره بگی هنوز بازی های عالی تو اون لیستت داری :daydreaming :hilrs: o:-)

حتما برای Alan wake یک تاپیک می زنم و بیشتر توضیح میدم به نظرم بازیه که ارزش بحث کردن رو داره و هنوز داستان بازی اول تموم نشده و ادامه داره پس تاپیکش می تونه بهونه خوبی باشه تا خیلی ها به این بازی عالی علاقمند بشن و منتظر دنباله داستان بازی باشن بازی که در نوع خودش صاحب سبکه

05 نوامبر 2012 09:29 #29995 توسط e r o s
عزیزم اگه دوروبره یک و نیم گیگه مطمئن باش همه چی داره، هم آرت گلریش کامله هم تمام دموها.

حتما ادامه اونارو می‌نویسم گرچه بازی‌ها خیلی قدیمی‌ان!

شایان اگه می‌تونی زودتر تاپیک‌شو بزن، سر راه گرفتم بازی‌شو نصب کردم!

This is BREAKING NEWS

21 آوریل 2013 15:26 #31314 توسط kingmichael
من زیاد گیمر خفنی نیستم ولی اینا بازی های مورد علاقه منه !

ترتیب خاصی نداره

1 - Max payne 1 , 2 , 3
مکس پین 1 خیلی خوب بود ، 2 عالی بود ، 3 رو به اندازه اون دو تا دوست ندارم !

2 - world of goo
بازی ساده و زیبا و خیلی اعتیاد آور
یک تعداد موجود (مثله سلول ) بهتون میدن که باید باهاشون با طراحی یه ساختمان به مقصد برسی
و این سلول ها هر کدوم ویژگی های خاص خودشون رو دارن

3 - Rise of nation
ظهور تمدن ها (استراتژیک)
یه جامعه بهتون میدن که باید پیشرفتش بدید
فرقش با بیشر بازی های جنگی استراتژیک اینه که اینجا همش جنگ نیست
باید دانشمند پرورش بدی ، ملت رو دین دار کنی و منابع بدست بیاری
و بدون علم هیچی نداره ، تنها چیزی که توی این بازی نمیتونی سریع و راحت بدست بیاری علمه !
هر جامعه ویژگی ها و سرباز های مخصوص خودشو داره (ایران رو هم داره ! )
میتونید از عصر سنگی شروع کنید و با گذشت زمان خودتون رو بروز کنید و به دوران حال برسید
اگه پیشرفتتون از دشمن سریع تر باشه شما برنده اید !
پیشرفت حرف اوله ، وقتی شما تانک دارید و دشمن نیزه ، برد با شماست

4 - stronghold 3
جنگ های صلیبی 2 (استراتژیک)
داستانش اصلا به جنگ های صلیبی 1 ربط خاصی نداره و مستقل هست
امکاناتش خیلی بیشتر و طبیعی تر از 1 و حتی 3 هست

5 - NFS Most Wanted
اینم که آشناست !
گرافیک این شماره خیلی خوب بود. ولی بعضی از ماشین ها نمیدونم چرا ترمز دستیشون کار نمیکنه !

6 - Life 4 Dead
داستان از این قراره که توی یه شهری یه ویروس میاد و همه زامبی میشن ! ولی 4 نفر زنده میمونن و سعی میکنن خودشون رو نجات بدن

7 - Call Of Duty Modern Warfare 2
ندای وظیفه رو هم که همه میشناسن ! فقط این شماره بازی به نظرم گرافیکش زیاد جالب نبود و بعضی وقت ها هم گیر گرافیکی داشت

8 - GHOST WARRIOR2 (فقط تحت شبکه !)
بازی تک تیراندازی
من زیاد بازی اصلی رو بازی نکردم و خوشم هم نمیاد ، فقط شبکه !!
توی شبکه ، شما نقش تک تیراندازی رو دارید که باید دشمن (بغل دستیتون !) رو قبل از اینکه تو رو بکشه بکشید
بازی شبکه ایش خیلی زیاد به دقت داره و بعضی وقت ها هم شدیدا اعصاب خورد کن !
200 تا پنجره یک سانتی میزارن جلوت باید دشمن رو از 200 متری بزنی ! بعضی وقتا نیم ساعت چشمامون به مانیتوره ولی هیچی نیست که نیست
یه نکته جالب دیگه هم که داره اینه که تفنگ هاش قلق خاص خودشون رو داره ، اینجوری نیست که هدف بگیری روی کله ی طرف بعد اونم بمیره ! اول باید قلق تفنگ رو پیدا کنی !

9 - شطرنج :D

10 - sonic sega !
اینو که همه ی دهه هفتادی ها میشناسن !
بازی دوران کودکی ما که هنوز هم خیلی دوست دارم ! ولی دیگه با کامپیوتر بازی میکنیم !

كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان

21 آوریل 2013 15:46 #31315 توسط شايان
من چقدر Rise of nation رو دوست داشتم بخصوص اون بسته مکملش رو که نژاد پارس رو هم داشت.

كاربر(ان) زير تشكر كردند: kingmichael

22 آوریل 2013 11:12 - 05 جون 2013 09:24 #31317 توسط ImaN
من اسم بعضی از بازی هارو که بهشون علاقه دارمو میذارم + تصاویر

Aliens Colonial Marines

Gas Guzzlers Combat Carnage 2012

GTA Episodes From Liberty City ،خیلی این بازیرو دوست دارم ،همه ی ورژناشو!

Saints Row The Third

Sleeping Dogs

♥ I Love You ♥
كاربر(ان) زير تشكر كردند: شايان

مدیران انجمن: Ehsanblackfire

Please publish modules in offcanvas position.